Micron bliżej przejęcia Hynix Semiconductor

Po kilku miesiącach negocjacji dobiegają końca rozmowy w sprawie przejęcia Hynix Semiconductor (dawniej Hyundai) przez amerykańskiego producenta układów pamieci - firmę Micron Technology. Wartość planowanej transakcji szacowana jest na 3,4 mld USD.

Po kilku miesiącach negocjacji dobiegają końca rozmowy w sprawie przejęcia Hynix Semiconductor (dawniej Hyundai) przez amerykańską firmę Micron Technology. Spółki zawarły w ubiegłym tygodniu wstępną umowę w tej sprawie. Transakcja, realizowana w formie wymiany akcji, szacowana jest na 3,2 mld USD. Za dodatkowe 200 mln USD w gotówce Micron przejmie również część działów Hynixa produkujących układy do urządzeń przenośnych, m.in. telefonów komórkowych.

Po bardzo znacznym spadku cen modułów DRAM, przy jednoczesnym obniżeniu popytu na pamięci w 2001 r., Hynix stanął na skraju bankructwa. Firmę uratowały pożyczki bankowe. W okresie kilku ostatnich miesięcy jej kondycja finansowa poprawiła się, jednak wierzyciele zobowiązali zarząd zadłużonego na blisko 7 mld USD Hynixa, do pozyskania strategicznego inwestora. W razie sfinalizowania transakcji, instytucje finansowe biorące udział w rokowaniach, zobowiązały się otworzyć dla Micron Technology linię kredytową w wysokości 1,5 mld USD.

Zobacz również:

Szczegóły dotyczące transakcji są wciąż przedmiotem negocjacji. Do 30 kwietnia strony zobowiązały się zawrzeć ostateczną umowę.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200