Micron bliżej przejęcia Hynix Semiconductor

Po kilku miesiącach negocjacji dobiegają końca rozmowy w sprawie przejęcia Hynix Semiconductor (dawniej Hyundai) przez amerykańskiego producenta układów pamieci - firmę Micron Technology. Wartość planowanej transakcji szacowana jest na 3,4 mld USD.

Po kilku miesiącach negocjacji dobiegają końca rozmowy w sprawie przejęcia Hynix Semiconductor (dawniej Hyundai) przez amerykańską firmę Micron Technology. Spółki zawarły w ubiegłym tygodniu wstępną umowę w tej sprawie. Transakcja, realizowana w formie wymiany akcji, szacowana jest na 3,2 mld USD. Za dodatkowe 200 mln USD w gotówce Micron przejmie również część działów Hynixa produkujących układy do urządzeń przenośnych, m.in. telefonów komórkowych.

Po bardzo znacznym spadku cen modułów DRAM, przy jednoczesnym obniżeniu popytu na pamięci w 2001 r., Hynix stanął na skraju bankructwa. Firmę uratowały pożyczki bankowe. W okresie kilku ostatnich miesięcy jej kondycja finansowa poprawiła się, jednak wierzyciele zobowiązali zarząd zadłużonego na blisko 7 mld USD Hynixa, do pozyskania strategicznego inwestora. W razie sfinalizowania transakcji, instytucje finansowe biorące udział w rokowaniach, zobowiązały się otworzyć dla Micron Technology linię kredytową w wysokości 1,5 mld USD.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować

Szczegóły dotyczące transakcji są wciąż przedmiotem negocjacji. Do 30 kwietnia strony zobowiązały się zawrzeć ostateczną umowę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200