Micron Technology prezentuje nowe dyski SSD

Przedstawiciele firmy Micron Technology poinformowali o wprowadzeniu do sprzedaży w przyszłym kwartale serii nowych dysków SSD o pojemnościach dochodzących do 256 GB.

Micron Technology prezentuje nowe dyski SSD

Nowe modele dysków SSD firmy Micron Technology

Nowe dyski SSD (Solid State Drive), które Micron Technology planuje już wkrótce wprowadzić do sprzedaży to przeznaczony dla środowisk korporacyjnych model P200 oraz model C200 dla notebooków. Pierwszy z nich o rozmiarze 2,5 cala wykorzystuje technologię SLC (single-level cell), zaś C200 (dostępne wersje 2,5 oraz 1,8 cala) skonstruowany został w oparciu o technologię MLC (multi-level cell). Model C200 o wielkości 1,8 cala ma oferować pojemności od 32 do 128 GB, zaś 2,5-calowy odpowiednik wspomniane wcześniej 256 GB.

Zarówno C200, jak i P200 pracują w oparciu o interfejs Serial ATA (3 gigabity na sekundę). Większość obecnie dostępnych na rynku dysków SSD korzysta z wolniejszej magistrali PATA (Parallel ATA). Prędkość odczytu danych w C200 wynosi 250 MB/s, zaś zapisu - 100 MB/s.

Zobacz również:

  • Chiny zakazują chipów Micron w swojej infrastrukturze krytycznej
  • Brak miejsca na dysku? Najlepsze metody na zwiększenie pamięci

Na razie nie są znane dokładne ceny nowych modeli dysków SSD firmy Micron Technology.

Więcej informacji: Micron Technology

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200