Michał Kramarz szefem Google for Startups w regionie CEE

Z początkiem października stanowisko dyrektora Google for Startups w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz szefa warszawskiego Campusu Google objął Michał Kramarz, dotychczasowy Head of Startups, Export & Entrepreneurship Development w Google. Na tym stanowisku zastąpi Agnieszkę Hryniewicz-Bieniek, która od lipca br. pełni obowiązki globalnej dyrektor Google for Startups.

Michał Kramarz szefem Google for Startups w regionie CEE

Michał Kramarz

Michał Kramarz jest absolwentem International Faculty of Engineering na Politechnice Łódzkiej i Executive MBA na Towson University/University of Maryland. W branży internetowej działa od 15 lat. Do Google dołączył w 2006 roku jako jeden z pierwszych pracowników firmy w Polsce. W 2015 został szefem zespołu wspierającego ekspansję polskich start-upów na rynki globalne. Wcześniej odpowiadał za rozwój współpracy z branżą handlową, e-commerce, finansową i turystyczną. Przed dołączeniem do Google pracował dla grupy Bankier.pl SA.

Chcemy być centrum startupowym dla całego regionu, w którym oferujemy to, co najlepsze od Google - naszą wiedzę i doświadczenie w budowie biznesu o światowej skali z wykorzystaniem najnowszych technologii. Jeszcze większą uwagę poświęcimy też wydarzeniom łączącym start-upy z inwestorami. Zamierzamy też kontynuować nasze zaangażowanie w rozwój branży gamingowej, która ma ogromny potencjał globalny, a Polska i cały nasz region dysponują imponującym zapleczem, które świetnie nas predestynują do sukcesów w tej branży

- powiedział Kramarz.

Warszawski Campus Google for Startups wraz z powołaniem nowego szefa zwiększy wsparcie dla start-upów. Przedsiębiorcy będą mogli w ramach kilku programów poszerzać swoją wiedzę m.in. z narzędzi analitycznych, technik reklamy czy technologii chmury obliczeniowej oraz rozwijać swoje umiejętności biznesowe, np. w zakresie budowy zespołów i zarządzania nimi czy tworzenia modeli biznesowych.

Zobacz również:

  • Gemini Nano trafi na bazowe Pixele

Inicjatywy Google for Startups prowadzone są w 125 krajach i obejmują wspólne działania z ponad 50 inkubatorami, akceleratorami i przestrzeniami co-workingowymi. W ramach tej sieci Google do tej pory otworzył 7 Campusów w różnych częściach świata, tym w Warszawie kierować będzie właśnie Michał Kramarz.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200