Mianowano następcę Ireneusza Dąbrowskiego w Tech Data Polska

Firma ogłosiła, że od 2 stycznia 2012 roku polskim oddziałem będzie kierował Piotr Mirosław. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w LG Electronics.

Mianowano następcę Ireneusza Dąbrowskiego w Tech Data Polska
Piotr Mirosław był też związany przez 10 lat z firmą Philips. "Dotychczasowe doświadczenia korporacyjne w zakresie zarządzania, sprzedaży i marketingu oraz dystrybucji produktów konsumenckich zamierzam wykorzystać w kierowaniu działalnością komercyjną Tech Data w Polsce. Widzę wiele możliwości rozwoju spółki, zarówno w jej dotychczasowych, głównych obszarach działalności, jak i poprzez dywersyfikację i skuteczne wchodzenie w nowe kategorie i branże" - mówi Piotr Mirosław, nowy country manager Tech Data Polska.

Ta nominacja - jak mówią przedstawiciele firmy - wraz z ogłoszonymi w ubiegłym tygodniu nominacjami na stanowiska dyrektora sprzedaży i dyrektora zarządzania produktami, zamyka proces obsadzania kierownictwa firmy Tech Data Polska po jego przekształceniach, które miały miejsce w kończącym się roku 2011. Przypomnijmy, Sebastian Pawłowski - przez ostatnie 10 lat pracujący w firmie Dell - oraz Adam Pawtel - od 12 lat związany z ABC Data - przechodzą do Tech Data Polska. 1 grudnia br. Sebastian Pawłowski objął stanowisko dyrektora sprzedaży. Adam Pawtel od lutego 2012 r. będzie zaś pełnił funkcję dyrektora zarządzania produktami.

Zobacz również:

  • Nowa prezes Equinix

"Liczymy, że doświadczenie Piotra Mirosława w pracy na rynku polskim, w międzynarodowych korporacjach oraz prezentowane cechy przywódcze pozwolą polskiemu oddziałowi naszej firmy na zajęcie kluczowej, zgodnej z korporacyjną wizją pozycji wśród polskich dystrybutorów" - twierdzi Jonas Elmgren, Regional Managing Director odpowiedzialny za kraje nordyckie, któremu podlega także polski oddział Tech Data. "Jestem szczęśliwy, że mogę przekazać przywództwo firmy Tech Data Polska w ręce pana Piotra Mirosława. Tym bardziej, że jest on moim dużo młodszym kolegą po studiach na tym samym wydziale Politechniki Warszawskiej" - przekonuje Ireneusz Dąbrowski, wieloletni szef Tech Data Polska i odchodzący Regional Managing Director regionu East Tech Data.

Piotr Mirosław od połowy 2009 roku zajmował kierownicze stanowiska w LG Electronics. Początkowo pracował jako dyrektor sprzedaży w największym dziale Consumer Electronics, następnie został awansowany na pozycję dyrektora zarządzającego Consumer Electronics w Polsce. Po odejściu z końcem października br. z LG Electronics, pełnił krótko funkcję zastępcy dyrektora zarządzającego w polskim oddziale Panasonic Marketing Europe.

W latach 1999-2009 związany był z Philips Polska, gdzie między innymi pełnił funkcje dyrektora zprzedaży w Dziale Consumer Electronics (RTV i IT), dyrektora biznesu CE na Europę Centralną oraz dyrektora marketingu Działu Consumer Lifestyle (RTV i AGD). W latach 2006-2009 był członkiem zarządu Philips Polska odpowiedzialnym przede wszystkim za obszar komercyjny produktów konsumenckich, a także Philips brand management w krajach Europy Centralnej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200