Metaverse: Facebook stawia na europejskich informatyków

Firma zapowiada, że zamierza zatrudnić w Europie do 2027 roku ponad 10 tys. osób, które będą tworzyć podwaliny metaverse. Pod nazwą tą kryje się wirtualna przestrzeń, w której wirtualna rzeczywistość jest przemieszana z rzeczywistym światem, tworząc tym samym zupełnie nowy byt.

Grafika: Andrea Piacquadio/Pexels

Użytkownicy będą mogli dostać się do świata metaverse korzystając np. z zestawów słuchawkowych czy specjalnych gogli, które pozwolą im wkroczyć do zupełnie nowej przestrzeni, w której główną rolę odgrywają inne rzeczywistości niż fizyczna, takie jak wirtualna oraz rozszerzona. Pierwszym opracowanym przez Facebook produktem pozwalającym użytkownikom wkroczyć do tej nowej przestrzeni, jest Horizon Workrooms. To uruchomiona w połowie tego roku robocza platforma VR obsługująca spotkania grupowe.

Facebook zapowiedział, że tworzone przez niego w Unii Europejskiej nowe miejsca pracy będą wymagały wysokich kwalifikacji. Będą to w większości przypadków wyspecjalizowane stanowiska inżynierskie, na które już wkrótce rozpocznie się nabór. Rzecznik Facebooka informuje, że jego rekruterzy ruszą wkrótce do takich krajów, jak Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Polska, Holandia i Irlandia, gdzie będą poszukiwać informatyków gotowych wziąć udział w tym projekcie.

Zobacz również:

  • IoT jako usługa
  • Metaverse na cenzurowanym
  • Ile big-techy mogą zarabiać na internautach? Wyliczenia Polskiego Instytutu Ekonomicznego
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200