Meta zamyka kolejny projekt

Firma zdecydowała się wstrzymać prace nad eksperymentalną platformą pozwalającą użytkownikom internetu komunikować się ze sobą na żywo, która była na wczesnym etapie testów. Chodzi o aplikację Super, nad którą prace podjęto w 2020 roku i od tego czasu była cały czas rozwijana i testowana przez zespół Meta Experimentation (NPE).

Grafika: Meta

W tym tygodniu firma ogłosiła, że kończy projekt i narzędzie z dniem 15-go lutego 2023 r. nie będzie już dostępne, chociaż znakomita większość internautów nawet o nim nie słyszała, gdyż było ono testowane przez niewielką grupę wybranych przez Metę osób. A trzeba wiedzieć, że Meta wiązała z tym internetowym narzędziem duże nadzieje, gdyż pozwala ono użytkownikom prowadzić interaktywne transmisje na żywo i zarabiać na takiej aktywności.

Przez ostatni rok Meta testowała platformę komunikacyjną Super udostępniając ją wielu osobom ze świata kultury i nauki oraz twórcom, którzy mogli prowadzić przy jej użyciu interaktywne transmisje na żywo. Pomimo tego, że narzędzie spotkało się raczej z pozytywnym przyjęciem, Meta zdecydowała się odstawić je do lamusa, co dla wielu interanutów może być sporym zaskoczeniem.

Zobacz również:

  • Największe problemy sztucznej inteligencji od OpenAI
  • Rosja zaostrza walkę z zachodnimi platformami społecznościowymi

Narzędzie to porównywano do takich platform jak Cameo czy FaceTime. Nie było to kolejne rozszerzenie Instagrama czy dodatkowa funkcja tej usługi. Był to całkiem autonomiczny internetowy projekt, który Meta zaprezentowała w zeszłym roku niewielkiej grupie osób, chcąc w ten sposób zbadać, czy zostanie on zaakceptowany. Meta płaciła niektórym twórcom spore pieniądze za korzystanie z platformy i zgłaszanie uwag. I chociaż większość z nich twierdziła iż jest to interesująca opcja do strumieniowego transmitowania danych audio/wideo, ich głos nie został wysłuchany. Można tylko mieć nadzieję, że w pewnym momencie Meta sięgnie po to narzędzie ponownie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200