Meta – tak brzmi nowa nazwa spółki Facebook

Wcześniejsze spekulacje potwierdziły się. Korporacja poinformowała kilka godzin temu oficjalnie na konferencji Facebook Connect 2021, że zmienia nazwę. Nowa nazwa Meta pojawiła się na firmowym blogu wkrótce po tym, gdy najpierw osobiście ogłosił ją Mark Zuckerberg.

Źródło: The Verge

Sieć społecznościowa będzie się dalej nazywać Facebook, a Meta to nowa nazwa całej spółki mającej w ofercie całą gamę produktów i usług. Starej nazwy będzie można używać do końca listopada. Długo oczekiwana zmiana nazwy następuje tydzień po tym, gdy niektóre media zaczęły spekulować, iż Facebook podjął już taką decyzję i tylko zastanawia się, kiedy ją podać do publicznej wiadomości.

Zmiana nazwy ma związek z tym, że Facebook nie chce już być kojarzony wyłącznie z sieciami społecznościowymi, ale z nową koncepcją kryjącą się pod określeniem „metaverse”. Mark Zuckerberg po raz pierwszy powiedział o tych planach publicznie w połowie tego roku, mówiąc wtedy, że Faceboook chce być firmą „metaverse”.

Zobacz również:

  • Świadome wybory czyli miej odwagę wyjść z technologicznej bańki
  • Google zmienia nazwę usługi Bard
  • Android ma nowe logo 3D

W zeszłym tygodniu firma poinformowała, że w samej tylko Europie zamierza w najbliższej przyszłości zatrudnić ok. 10 000 osób, które będą pracować nad tą koncepcją. A ma ona stworzyć nową wirtualną przestrzeń, w której ludzie będą wchodzić z innymi funkcjonującymi w niej podmiotami w interakcję cyfrową, pozostając jednocześnie uczestnikami realnego świata fizycznego.

Niektórzy spekulowali, że Mark Zuckerberg zostanie dyrektorem nowej spółki holdingowej Meta, a ktoś inny przejmie jego obowiązki dyrektora zarządzającego siecią społecznościową. Jednak Facebook napisał dzisiaj na swoim blogu, że struktura firmy nie zmienia się, z jednym tylko wyjątkiem - sprawozdawczość finansowa korporacji będzie podzielona na dwa oddzielne segmenty operacyjne: Reality Labs i Family of Apps.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200