Meta pracuje na nową, mocno zdecentralizowaną siecią społecznością

Korporacja potwierdziła dzisiaj oficjalnie, że pracuje nad nową, mocno zdecentralizowaną siecią społecznościową o nazwie P92, do której użytkownicy będą się mogli logować za pomocą profili skonfigurowanych w usłudze Instagram.

Grafika: Meta

Charakterystyczną cechą sieci P92 ma być to, że będzie wspierać przede wszystkim przekazy tekstowe. Ideę stworzenia takiej sieci mocno wspiera sam szef Instagrama, który kieruje pracą zespołu zajmującego się tym tematem. Niektórym nie podoba się idea logowania się do jednej aplikacji z wykorzystaniem profilu obsługującego inną aplikację, ale Meta broni tej strategii i zapewnia, że pracuje już na rozwiązaniami, dzięki którym prywatność użytkowników nie będzie zagrożona. Firma już we wczesnym stadium projektowania aplikacji bada wszystkie zagrożenia związane z prywatnością użytkowników, tak aby w momencie jej premiery była ona maksymalnie bezpieczna.

Analitycy postrzegają tę inicjatywę Mety jako próbę zbudowania alternatywy dla takich sieci społecznościowych, jak Twitter czy Mastodon. P92 bazuje sieci zdecentralizowanych serwerów noszącej nazwę Fediverse, którą wspiera mechanizmy pozwalające szybko i łatwo łączyć się z innymi platformami społecznościowymi.

Zobacz również:

  • Instagram będzie mieć własnego chatbota AI
  • Twitter będzie usuwać nieaktywne konta
  • Ta poprawka znakomicie ułatwi życie użytkownikom WhatsAppa
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200