Meru Networks wchodzi do Polski

Firma jest producentem bezprzewodowych urządzeń sieciowych. W Polsce dystrybucją rozwiązań Meru Networks zajmie się Konsorcjum FEN. Obie firmy chcą stworzyć sieć partnerską złożoną z ok. 30 integratorów.

Za ich pośrednictwem amerykańska firma chce dotrzeć do administracji publicznej i biznesu, w szczególności do średnich i dużych firm, operatorów call center, a także przedstawicieli branż takich, jak hotelarstwo, handel i logistyka. Jak mówią przedstawiciele Meru Networks firma realizuje już pierwsze wdrożenie swoich rozwiązań w jednym z call center w Polsce.

Firma stworzyła własną technologię kontroli i zarządzania ruchem w sieci ATC (Air Traffic Control) oraz technologię tzw. wirtualnej komórki VC (Virtual Cell). Technologia ATC pozwala na ścisły nadzór nad ruchem generowanym w sieci bezprzewodowej. Dzięki temu możliwe jest efektywne zarządzanie siecią opartą na Meru pod kątem takich zjawisk, jak nadawanie priorytetów dla ruchu wrażliwego na opóźnienia, czy przełączanie poszczególnych klientów do mniej obciążonych punktów dostępowych. Z kolei technologia wirtualnej komórki pozwala wszystkim punktom dostępowym pracować na tym samym kanale, tworząc w ten sposób jednolity obszar pokryty zasięgiem sieci bezprzewodowej.

Jak zapewniają przedstawiciele firmy, Meru pod względem przychodów ze sprzedaży bezprzewodowych urządzeń sieciowych zajmuje czwarte miejsce na świecie.


TOP 200