Menu Start w Windows 11 otrzyma nowe funkcje

Windows 11 wkrótce otrzyma nowe, nieco kontrowersyjne funkcje zintegrowane z Menu Start.

Z końcem marca 2023 roku firma Microsoft udostępniła nową aktualizację opcjonalną dla systemu operacyjnego Windows 11. Zawiera ona szereg nowości oraz kilka poprawek błędów.

Menu Start w Windows 11
Źródło: microsoft.com

Menu Start w Windows 11

Źródło: microsoft.com

Do największych zmian można zaliczyć dodanie pola wyszukiwania, które zostało zintegrowane ze schematem kolorystycznym systemu operacyjnego Windows.

Zobacz również:

  • Microsoft opracował to narzędzie AI z myślą o agencjach rządowych USA
  • Microsoft wycofuje asystenta głosowego Cortana z Windows 10/11
  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu

Gigant z Redmond zdecydował się również na wdrożenie funkcji o nazwie "powiadomienia dla kont Microsoft", którą zintegrowano z wysuwanym menu startowym systemu operacyjnego Windows 11. Rozwiązanie to było testowane przez użytkowników Microsoft Windows insider od listopada 2022 roku.

System operacyjny Windows 11 po najnowszych aktualizacjach informuje użytkowników o wykonaniu kopii zapasowej z wykorzystaniem autorskiej usługi Microsoft OneDrive. Powiadomienie wyświetla się po kliknięciu w Menu Start i próbie wyłączenia komputera. System wyświetla monit przypominający o wykonaniu kopii zapasowej danych do chmury. Użytkownik może rozpocząć backup lub poprosić o przypomnienie w późniejszym okresie czasu.

Rozwiazanie zostało zaimplementowane wraz z łatką KB5023778. Aktualizacja rozwiązuje problemy z kompatybilnością z programem Microsoft PowerPoint oraz rozbudowuje funkcję programu Microsoft Defender for Endpoint.

Aktualnie jest to aktualizacja opcjonalna, która nie zawiera żadnych aktualizacji bezpieczeństwa. Wyżej wymienione funkcje trafią do wszystkich użytkowników wraz z jedną z kwietniowych aktualizacji wydawanych w ramach cyklu Patch Tuesday.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200