Menedżer zadań w Windows 11 z kolejną nową funkcją

Microsoft testuje kolejne zmiany w wyglądzie nowego Menedżera zadań.

Windows 11 22H2 udostępnił użytkownikom zupełnie nową aplikację Menedżer zadań. Microsoft zastąpił rozwiązanie doskonale znane z systemu Windows 10 zupełnie nową wersją z odmiennym interfejsem użytkownika.

Nowy Menedżer zadań w Windows 11 
Źródło: microsoft.com

Nowy Menedżer zadań w Windows 11

Źródło: microsoft.com

Microsoft testuje właśnie nową funkcję, która wkrótce trafi do Menedżera zadań jako aktualizacja. Mowa o możliwości wyszukiwania procesów wprost z paska zadań. Rozwiązanie to pozwoli szybko znaleść niepoprawnie działającą aplikację lub zawieszoną aplikację i zakończyć jej proces.

Zobacz również:

  • Microsoft wdraża nową wersję Windows 11, która nie wymaga TPM
  • Windows 11 Home vs Pro - czy SMB wystarczy wersja Home?
  • Android 15 pomoże rozwiązać palący problem nowych smartfonów

Filtrowanie listy procesów będzie główną nowością kolejnego pakietu aktualizacji dla tej aplikacji systemowej.

Rozwiązanie pojawiło się w testowej kompilacji Windows 11 (22623.891). Aby skorzystać z nowej funkcji wystarczy kliknąć w odpowiednie miej scena pasku zadań lub wykorzystać skrót Alt + F, wpisać zapytanie i wyszukać interesujący nas proces. Co istotne wprowadzony filtr ma zastosowanie w każdej zakładce nowego Menedżera zadań.

System operacyjny jest w stanie przeszukiwać nazwy binarne, PID oraz nazwy wydawców. Można zatem filtrować wybrane aplikacje oraz aplikacje od danego dostawcy np. Microsoft czy Adobe. Zaawansowani użytkownicy mogą dotrzeć do danego procesu po jego ID.

Rozwiązanie to pomoże dotrzeć do źródła problemów i uniknąć sytuacji, w której użytkownik zamyka niepoprawny proces.

Menedżer zadań otrzyma również możliwość wykorzystania dodatkowych motywów.

Microsoft powinien udostępnić nowe funkcje Menedżera zadań wraz z jedną z kolejnych aktualizacji systemu operacyjnego. Na nowości nie trzeba będzie czekać do udostępnienia kolejnej aktualizacji rozwojowej zmieniającej numer wersji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200