Mendocino czyli Duet SAP i Microsoft

Duet to oficjalna nazwa oprogramowania rozwijanego wspólnie przez SAP i Microsoft, znanego wcześniej jako Mendocino. Jego premiera została zaplanowana na czerwiec br. Duet umożliwia dostęp do danych zgromadzonych w biznesowych aplikacjach SAP poprzez programy pakietu Microsoft Office.

Zdaniem producentów, znany i rozpowszechniony interfejs biurowego pakietu Microsoftu sprawi, że z oprogramowania SAP może korzystać więcej pracowników bez konieczności przeprowadzania szkoleń. "Udział w Duecie pozwoli SAP na wzmocnienie pozycji wobec Oracle, zaś Microsoft liczy na ugruntowanie miejsca w segmencie oprogramowania biurowego" - uważa David Bradshaw, analityk Ovum. Pierwsza wersja obejmuje cztery procesy biznesowe - zarządzanie czasem, nieobecnościami, organizacją, oraz monitoring budżetu.

Przedstawiciele producentów podkreślają, że oprogramowanie pojawia się na rynku zgodnie z planem. Inne "duże" premiery Microsoftu jak Windows Vista czy SQL Server 2005 miały i mają kłopoty z dotarciem na czas. Opoźnia się także najnowsza wersja Microsoft Office - Office 2007. Wsparcie Duetu dla tej wersji pojawi się jak tylko znajdzie się ona na rynku - deklarują MS i SAP.

Nie ujawniono na razie informacji o cenach oprogramowania. Według informacji na stronie internetowej

aby skorzystać z Duetu potrzebna będzie licencja Exchange Server 2003 oraz Office 2003 Professional oraz odpowiednia liczba licencji SAP ERP 2004.

Przedstawiciele SAP i Microsoft podkreślają, że wspólne przedsięwzięcie nie powoduje konfliktu interesów. Obydwie spółki mają w ofercie rozwiązania CRM i ERP, ale adresują je do innego segmentu rynku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200