Memory Stick - zabezpieczenia w standardzie

Koncern Sony planuje wprowadzenie systemu MagicGate, służącego do zabezpieczania danych zapisanych na kartach pamięci, do wszystkich wprowadzanych na rynek nośników Memory Stick. Firma zapowiedziała uzupełnienie swojej oferty o nowy typ karty pamięci, który ma zastąpić część z oferowanych przez nią w tej chwili nośników.

Nowa karta prawdopodobnie będzie dostępna w dwóch wersjach - standardowej oraz "duo" (nośniki tego typu są mniejsze) i nie będzie się znacząco różnić wyglądem od dostępnych w tej chwili nośników Memory Stick. Jej wyróżnikiem ma być kolor - nowe karty będą kobaltowo-niebieskie.

Sony już w tej chwili ma w swojej ofercie karty wyposażony w system DRM (Digital Rights Management) MagicGate, jednak są one droższe od zwykłych nośników. Nowe karty ów system będą miały "w standardzie" i, co ważne, ich cena nie będzie wyższa. W ramach nowej serii na rynek trafią cztery typy kart - o pojemności 32, 64, 128 i 256 MB. Ich ceny wahać się będą od 30 do 100 USD. Wszystkie nowe nośniki mają być w pełni kompatybilne z wszystkimi urządzeniami obsługującymi standardowe nośniki Memory Stick, MagicGate Memory Stick oraz Memory Stick Pro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200