Megabajt wprowadza nowe faksmodemy Zoltrix

Firma Megabajt, dystrybutor produktów Zoltrix, wprowadza na rynek nowe faksmodemy PCI: Aquila 56K i Sagitta 56K.

<!-- grafika --><img src="/nws/gfx/zolt.jpg" align="right" vspace="5" hspace="10"><!-- kgrafika -->

Warszawska firma Megabajt wprowadza na rynek nowe faksmodemy PCI marki Zoltrix: Aquila 56K i Sagitta 56K.

Faksmodem Aquila 56K jest oparty na układzie Conexant. Urządzenie przesyła dane z maksymalną prędkością 56 000 bps zgodnie z protokołami

ITU V.90 oraz K56 Flex. Funkcja poczty głosowej umożliwia skonfigurowanie 999 głosowych skrzynek pocztowych, a telefon głośnomówiący pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych bezpośrednio z komputera bez użycia aparatu telefonicznego. Urządzenie jest zgodne ze specyfikacją Plug & Play.

Aquila 56K ma cyfrowe zabezpieczenie linii PBX i obsługuje protokoły ASCII, Xmodem, Zmodem oraz Kermit. Umożliwia również min. wymianę faksów z wszelkimi urządzeniami Grupy 3 z prędkością do 14400 bps, opóźnione wysyłania faksów o dowolnie zaprogramowanym czasie, powtórne wybieranie numeru aż do uzyskania połączenia oraz wysyłanie danych dołączonych do faksowanych dokumentów.

W oferowanym zestawie znajdują się faksmodem ze złączem PCI, CD-ROM z programem instalacyjnym, komunikacyjnym oraz sterownikami, polska instrukcja obsługi oraz przewód do podłączenia faksmodemu z linią telefoniczną.

Faksmodem Sagitta 56K przesyła dane zgodnie z protokołami ITU V.90 oraz K56 Flex z maksymalną prędkością 56 000 bps. Właściwy tryb pracy wybierany jest automatycznie. Funkcja poczty głosowej umożliwia skonfigurowanie 999 głosowych skrzynek pocztowych. Urządzenie zgodne ze specyfikacją Plug & Play wyposażone jest w cyfrowe zabezpieczenie linii PBX, które eliminuje możliwość uszkodzenia faksu w przypadku podłączenia do cyfrowej linii PBX. Cały układ wspomagany jest przez Digital Signal Processor. Modem automatyczne rozpoznaje protokoły pracy operatora Internetu. Detekcja linii zabezpiecza przed próbą połączenia, gdy linia wykorzystywana jest przez inne urządzenia, a zdalny dostęp do komputera następuje w trybie host.

Do zestawu dołączono te same produkty, co w przypadku Aquila 56K.

Megabajt

tel.: (22) 633 76 64

faks: (22) 633 93 95

www.megabajt.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200