Mega-handheld

Jeszcze w tym miesiącu NEC zamierza wprowadzić na rynek urządzenie o nazwie MobilePro 900, łączące w sobie cechy mininotebooka i handhelda.

Z wyglądu urządzenie przypominać ma coraz popularniejsze ostatnio mininotebooki – z pełnowymiarową klawiaturą oraz wyświetlaczem o przekątnej 8,1 cala. Wewnątrz obudowy znajdą się jednak podzespoły typowe dla elektronicznych asystentów: energooszczędny procesor Intel XScale, taktowany zegarem o częstotliwości 400 MHz, 64 MB pamięci operacyjnej oraz 64 MB pamięci flash, w której można przechowywać aplikacje. Urządzenie nie posiada twardego dysku, dzięki czemu jego waga wynosi zaledwie 900 g.

Baterie MobilePro 900 pozwolą na pracę bez ładowania przez ok. 8 godzin. W przypadku pracy w sieci bezprzewodowej Wi-Fi czas ten spada do 5 godzin. Opcjonalnie można jednak dokupić drugą baterię, podwajającą czas pracy urządzenia.

Zobacz również:

  • OpenBSD już ze wsparciem dla Qualcomm Snapdragon X Elite

Mega-handheld NEC-a, pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Windows CE, ma trafić do sprzedaży pod koniec maja. Jego cena wyniesie ok. 900 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200