McAfee wycofuje się z rynku rozwiązań klasy enterprise

Firma McAfee podjęła w ostatnich dniach decyzję o sprzedaży swojego działu projektującego rozwiązania dedykowane dla przedsiębiorstw, które przechodzi w ręce konsorcjum zarządzanemu przez Symphony Technology Group. Wartość transakcji to 4 mld USD.

McAfee

Firma McAfee - której akcje od niedawna, bo od października zeszłego roku, są notowane na giełdzie – ogłosiła, że zajmie się teraz wyłącznie cyberbezpieczeństwem komputerów konsumenckich. Warto w tym momencie przypomnieć, że McAfee funkcjonuje na rynku IT jako samodzielny podmiot od początku 2017 roku, bo właśnie wtedy oddzieliła się od Intela.

Intel kupił natomiast firmę McAfee na początku poprzedniej dekady (dokładnie w 2011 roku) i po trzech latach w 2014 roku zmienił jej nazwę na Intel Security. Oddział Intel Security skoncentrował w następnych latach swoją działalność na bezpieczeństwie punktów końcowych, a także na rozwiązaniach analizujących zagrożenia oraz orkiestracji systemów gwarantujących komputerom bezpieczeństwo.

Zobacz również:

  • AI w firmie to większe przychody, niższe koszty i lepsza obsługa klienta
  • Biznes Xiaomi ewoluuje - to już nie tylko elektronika użytkowa
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200