McAfee: usługi bezpieczeństwa dla MSP

McAfee wprowadza na polski rynek nowe usługi zdalnego zarządzania bezpieczeństwem informatycznym w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Małe i średnie firmy będą mogły skorzystać z usług zdalnego zarządzania bezpieczeństwem swoich systemów, oferowanych przez partnerów McAfee należących do programu McAfee Security Alliance. Usługodawcy zainstalują i odpowiednio skonfigurują niezbędne oprogramowania oraz będą zdalnie nadzorować jego pracę. W skład takich usług zarządzanych wchodzą:

- Managed VirusScan z AntySpyware - oprogramowanie antywirusowe i antyspyware przystosowane do zdalnego administrowania

- Managed Desktop Firewall - osobista zapora ogniowa, przystosowana do zdalnego administrowania

- Managed Security Messaging Services - usługa ochrony w poczcie elektronicznej

Są to specjalne wersje programów ochronnych McAfee, przystosowane do zdalnego instalowania i zarządzania za pośrednictwem specjalnej witryny internetowej prowadzonej przez McAfee. Usługodawcy będą mogli sprawdzać, czy programy poprawnie ściągają aktualizacje, otrzymywać informacje o wykrytych wirusach lub próbach ataków. Będą też mieć możliwość zdalnego wymuszania pewnych działań. Komunikacja kierowana do bezpośredniego użytkownika komputera została ograniczona do minimum.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200