McAfee kupuje spółkę Onigma

McAfee przejęła izraelską firmę Onigma, dostawcę oprogramowania chroniącego przed wyciekiem danych z korporacyjnych sieci.

Oprogramowanie FlowControl firmy Onigma zapobiega nieautoryzowanym transmisjom danych poprzez sieć za pośrednictwem poczty elektronicznej czy złośliwego oprogramowania. Może także zapobiegać kopiowaniu takich danych na urządzenie podpięte do peceta, takie jak pamięć USB czy drukarka.

McAfee zamierza dostarczyć swoją własną wersje FlowControl, o nazwie McAfee Data Loss Prevention Solution, w pierwszym kwartale 2007 r. Oprogramowanie to ma być zintegrowane z architektura ePolicy Orchestrator (EPO). Wersja beta produktu dostępna będzie pod koniec br.

Zobacz również:

Kiedy na rynku pojawił się Microsoft, stwarzając niebezpieczeństwo przejęcia sporej części klientów konsumenckich, McAfee zaczęła przejmować firmy sprzedające oprogramowanie wspomagające przedsiębiorstwa w zapewnianiu zgodności z regulacjami prawnymi i wewnętrznymi w zakresie ochrony danych.

W czerwcu McAfee zakupiła dostawcę oprogramowania zarządzania ryzykiem, firmę Preventsys, a do grudnia ma być zakończony proces przejęcia Citadel Software, która dostarcza oprogramowanie wspomagające użytkowników w procesie wdrażania polityki korporacyjnej spełniającej wymogi w zakresie ochrony danych.

Podobnie jak FlowControl, produkty Preventsys i Citadel także będą integrowane z architekturą EPO. Nowa wersja oprogramowania Preventsys uzyskała już możliwość korzystania z informacji zawartych w bazie danych EPO, do tej pory niedostępnych.

Oprogramowanie Citadel ma być zintegrowane z EPO w pierwszym kwartale 2007 r.