McAfee kupuje dostawcę usług ochrony aplikacji webowych

Firma zamierza przejąć spółkę ScanAlert świadczącą usługi z zakresu ochrony aplikacji webowych.

ScanAlert, założona w roku 2001, udostępnia usługi skanujące ośrodki webowe w poszukiwaniu ich słabych punktów i kontrolowaniu czy aplikacje e-commerce mają aktualne łatki.

McAfee zamierza organizacyjnie zintegrować nabytek ze swoim oddziałem Web Security Group, który projektuje usługę SiteAdvisor. Usługa ta skanuje ośrodki webowe i ocenia je pod względem ryzyka, biorąc pod uwagę np. fakt rezydowania na nich programów złośliwych. Klienci mogą sprowadzać z SiteAdvisor pasek narzędziowy, który wyświetla miejsce strony w rankingu stron utworzonym w wyniku takiego wyszukiwania.

Z kolei ośrodki używające usługi ScanAlert wyświetlają logo "Haker Safe". Usługa ma za zadanie zwiększanie zaufania klientów do transakcji e-commerce.

SiteAdvisor, która jest bezpłatna dla Internet Explorer i Firefox, oferuje także płatną wersję z szerszym zakresem mechanizmów kontroli, wśród których docelowo ma znaleźć się także logo "Haker Safe".

Na początku tego miesiąca McAfee kupiła holenderską firmę SafeBoot, specjalizującą się w szyfrowaniu i kontroli dostępu.


TOP 200