McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix

Bacznym obserwatorom rynku IT dobrze znane były przez wiele ostatnich lat takie nazwy jak McAfee Enterprise oraz FireEye. Nowy właściciel połączył je i powołał w ich miejsce do życia zupełnie nową, noszącą inną nazwę firmę.

Grafika: Sean Pollock/Unsplash

Zaczęło się od tego, że na początku 2021 roku konsorcjum STG (Symphony Technology Group) przejęło od firmy McAfee za kwotę 4 mld USD jej dział McAfee Enterprise zajmujący się rozwiązaniami dla przedsiębiorstw. Już po kilku miesiącach ogłosiło następną akwizycję. Tym razem była to firma FireEye, którą konsorcjum kupiło za 1,2 miliarda USD i zdecydowało się połączyć ją z nabytą wcześniej McAfee Enterprise, nadając nowej firmie nazwę Trellix.

Warto przy okazji przypomnieć, że McAfee funkcjonuje na rynku IT jako samodzielny podmiot od początku 2017 roku, kiedy to oddzielił się od Intela. Ten z kolei kupił McAfee w 2011 roku i po trzech latach w 2014 roku zmienił jej nazwę na Intel Security. Oddział ten skoncentrował w następnych latach swoją działalność na bezpieczeństwie punktów końcowych, a także na rozwiązaniach analizujących zagrożenia oraz orkiestracji systemów gwarantujących komputerom bezpieczeństwo.

Zobacz również:

  • Szał inwestycyjny wokół AI. Konkurent ChatGPT może otrzymać 6 mld USD dofinansowania
  • Ta fuzja może zmienić obraz rynku pamięci NAND/flash

Wracając do firmy Trellix, to zajmuje się ona cyberbezpieczeństwem i koncentruje swoją uwagę na wykrywaniu zagrożeń i reagowaniu na nie z wykorzystaniem uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji i automatyzacji. Trellix pracuje na d oryginalną technologią, której nadał roboczą nazwę „living security”. To technologia bezpieczeństwa, która uczy się i bez przerwy dostosowuje swoje zachowanie do zmieniających się warunków, po to aby skutecznie bronić firmy przed atakami hakerów.

Szacuje się, że z usług firmy Trellix korzysta dzisiaj 40 tys. klientów. Zatrudnia ona obecnie prawie 5 tys. pracowników, a jej roczne przychody wynoszą 2 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200