Maxdata - nowe zasady dystrybucji

Firma Maxdata (niemiecki producent sprzętu komputerowego) poinformowała o wprowadzeniu od 2004 roku zmiany w kanale dystrybucyjnym w Polsce.

Od 1 stycznia 2004 r. dotychczasowi dystrybutorzy poszczególnych grup produktowych - Action, Incom i Techdata - zostają autoryzowanymi dystrybutorami wszystkich produktów z oferty niemieckiej firmy (monitorów Belinea oraz komputerów PC, notebooków i serwerów Maxdata).

Jednocześnie Maxdata rozwiązuje umowę z Alstorem – dotychczasowym dystrybutorem wszystkich produktów firmy.

"Po analizie dotychczasowej współpracy, która przez blisko półtora roku układała się poprawnie, doszliśmy do wniosku, że nasze strategie nie do końca do siebie pasują" – tłumaczy Marcin Babiak, dyrektor ds. kanału dystrybucyjnego Maxdata. "Maxdata wykształciła do tej pory kanał, w którym większość produktów sprzedaje się w dużych ilościach. Alstor natomiast pozostaje dystrybutorem niszowym, nastawiającym się na sprzedaż specjalizowanych rozwiązań".

Więcej informacji:

http://www.maxdata.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200