Matrox Millennium P750 już w sprzedaży

Matrox rozpoczął sprzedaż nowych kart graficznych P750 i P650 bazujących na "okaleczonej" architekturze procesorów Parhelia 512. Urządzenia są sporo tańsze od aktualnie dostępnych Parhelii, jednak ich wydajność i wyposażenie nie dorównują protoplascie.

Matrox Millennium P750 już w sprzedaży
Na razie urządzenia dostępne są w Japonii i Wielkiej Brytanii. W ciągu kilku tygodni powinny pojawić się na pozostałych rynkach.

P650 wyposażono w 2 złącza cyfrowo-analogowe DVI-I oraz 64 MB pamięci DDR. Karta może współpracować z dwoma wyświetlaczami jednocześnie. Kosztuje ok 170 EUR.

Zobacz również:

  • SEC: Nvidia wprowadzała w błąd. Kopanie kryptowalut miało duży wpływ na jej działalność
  • Intel zmienia specyfikację techniczną układów graficznych ARC A380

P750 również posiada 64 MB DDR oraz 2 złącza DVI-I. Obsłuży trzy wyświetlacze na raz. Jej cena to ok 235 EUR.

Matrox Millennium P750 już w sprzedaży
Obie karty wyposażono w 128-bitowy interfejs pamięci, co znacznie wpłynie na niższą wydajność produktów (Parhelia 512 ma 256-bitowy interfejs pamięci). Interfejs to AGP 8X, a zastosowany procesor graficzny nazwano Parhelia LX. Pierwsze testy wykazują mizerne wyniki Matroxa w grach 3D. Jak wiadomo Matrox nie jest urządzeniem stworzonym z myślą o graczach, ale ułomności w tych aplikacjach dają pewne pojęcie o wydajności układów. Uzyskiwane wyniki są słabsze niż tanich kart graficznych z procesorami SiS Xabre 400.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200