Matrix kieruje się na Wschód

Warszawska spółka liczy na rynki wschodnie. Pierwszym dużym projektem realizowanym przez Matrix.pl zagranicą będzie wdrożenie aplikacji Oracle w spółce PZU Ukraina, należącej do PZU.

Umowa obejmuje wdrożenie oprogramowania do zarządzania finansami Oracle Financials oraz systemu raportowania na bazie Oracle Financial Analyzer. Projekt prowadzony będzie przez konsultantów Matrix.pl w partnerstwie z Oracle Polska i ukraińską spółką Kvazar Micro. Zakończenie prac ma nastąpić w lipcu br. Wartość kontraktu nie została ujawniona.

"Jest to pierwszy tak duży projekt na Ukrainie i w Europie Środkowo-Wschodniej. Blisko współpracujemy z naszymi partnerami na Ukrainie: Oracle i IBM. Zrealizowaliśmy bądź realizujemy pojedyncze kontrakty także w innych krajach tego regionu oraz na Bliskim Wschodzie. W tej chwili strategicznym rynkiem jest dla nas Ukraina. Decyzja w sprawie ewentualnego utworzenia tam oddziału nie została jeszcze podjęta" - powiedział Aleksiej Krokos, dyrektor ds. rozwoju w Matrix.pl.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200