Mastercard przygotowuje się na nadejście ery kryptowalut

Znana globalna spółka zrzeszająca instytucje finansowe wydające karty płatnicze sygnowane jej logo, pracuje cały czas nad systemem płatności bazującym na kryptowalutach. Prace są już na zaawansowanym etapie i system zostanie prawdopodobnie oddany do użytku jeszcze przed końcem tego roku.

Kryptowaluty

Czytając tę informację trudno oprzeć się wrażeniu, że wszystkie instytucje finansowe – i to niezależnie od tego czy należą go grupy podmiotów wspierających cyfrowe waluty, czy też takich, które są jej zagorzałymi przeciwnikami – zdają sobie sprawę z tego, że prędzej czy później kryptowaluty wyprą tradycyjne metody regulowania płatności.

Z przekazanych przez firmę Mastecard informacji wynika, że zastanawia się obecnie jedynie nad tym, które z jej zasobów finansowych powinny zostać objęte tym systemem. Istotne są zagadnienia takie jak kwestia ochrony prywatności danych klientów oraz bezpieczeństwo transakcji finansowych bazujących na cyfrowej walucie.

Zobacz również:

  • 5G to nowe możliwości dla telekomów
  • Bitcoin of America: pracujemy nad nierównością płci w branży krypto
  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard

Mastercard nawiązał w zeszłym roku współpracę z firmami Wirex i BitPay, która zaowocowała powstaniem karty kryptograficznej. Pozwala ona jej klientom regulować płatności przy użyciu kryptowalut.

Jest to jednak tymczasowe rozwiązanie, gdyż kryptowaluty nie są wtedy przetwarzane przez sieć firmy Mastercard, a jej partnerzy konwertują po prostu swoje aktywa cyfrowe na tradycyjne waluty, a następnie przesyłają je do sieci Mastercard.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200