Marsz na wschód

Firma Micrografx, zajmująca się opracowywaniem oprogramowania graficznego, planuje utworzenie oddziału odpowiedzialnego za sprzedaż, promocję, lokalizację i marketing produktów w krajach Europy Wschodniej, który być może swoim zasięgiem obejmie również Grecję i Turcję. Najprawdopodobniej siedzibą nowo powstałego oddziału będzie Warszawa.

Firma Micrografx, zajmująca się opracowywaniem , planuje utworzenie oddziału odpowiedzialnego za sprzedaż, promocję, lokalizację i marketing produktów w krajach Europy Wschodniej, który być może swoim zasięgiem obejmie również Grecję i Turcję. Najprawdopodobniej siedzibą nowo powstałego oddziału będzie Warszawa.

Dotychczas oprogramowanie Micrografx sprzedawane było za pośrednictwem oddziału odpowiedzialnego za Europę Centralną, który obejmował m.in. Niemcy i Szwajcarię, co utrudniało dostosowanie polityki marketingowej do specyfiki rynku wschodnioeuropejskiego. Jak twierdzi Piotr Biernacki z przedstawicielstwa Micrografx w Polsce, nowy oddział firmy będzie podlegał bezpośrednio centrali w USA. Być może zaowocuje to wyrównaniem cen na oprogramowanie między rynkiem amerykańskim i europejskim. Obecnie ceny w Europie Zachodniej są wyższe niż w USA. Decyzja, kiedy i gdzie oddział "Micrografx Europa Wschodnia" zostanie otwarty, ma zostać podjęta w najbliższych tygodniach.


TOP 200