Marketing i układy

Kto ma lepsze układy? Trwa wojna marketingowa między AMD a Intelem o najszybszy procesor 1999 roku.

Kto ma lepsze układy? Trwa wojna marketingowa między AMD a Intelem o najszybszy procesor 1999 roku.

Być może jeszcze przed końcem roku Intel wprowadzi na rynek Pentium III 800 MHz. Informacje te pochodzą z nieoficjalnych źródeł, a przedstawiciele firmy nie potwierdzili tej nieoczekiwanej premiery. Według dotychczas publikowanych planów, model Pentium III 750 MHz miał się pojawić dopiero w styczniu, a wersja 800 MHz - na wiosnę 2000 r.

Ewentualne przyspieszenie premiery wynikałoby zapewne z faktu, że w tej chwili mianem producenta najszybszego procesora dla komputerów osobistych szczyci się AMD. W grudniu br. firma AMD, wprowadzając Athlon 750 MHz, "na wyrost" ogłosiła już ten układ najszybszym procesorem stulecia. Choć tego typu deklaracje nie mają żadnego znaczenia dla użytkowników, są niewątpliwie wyzwaniem dla specjalistów od marketingu i reklamy.

Wcześniejsza prezentacja procesora Pentium 800 MHz na pewno nie wynika z przyspieszenia rozwoju technologii, zwłaszcza że wiadomo o aktualnych problemach Intela z uruchomieniem masowej produkcji układów Coppermine wytwarzanych w technologii 0,18 µm.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200