Marek Woźny wraca do CapGemini

21 lipca 2016. firma Capgemini poinformowała o zatrudnieniu Marka Woźnego na stanowisko dyrektora zarządzającego (Vice President / Managing Director) obszaru Application Services w firmie Capgemini Polska Sp. z o.o.

Marek Woźny posiada 20-letnie doświadczenie w obszarze doradztwa biznesowego i technologicznego. Jest specjalistą od zarządzania organizacjami i zespołami projektowymi świadczącymi usługi w zakresie projektowania, wdrożeń i utrzymania systemów informatycznych, outsourcingu IT, zarówno w lokalnych jak też międzynarodowych strukturach korporacyjnych.

Objęcie stanowiska dyrektora zarządzającego jest dla Marka Woźnego powrotem do organizacji, z którą jako Vice President / COO rozstał się pod koniec 2012 roku. Przez 12 lat jako konsultant zarządzający, dyrektor Działu Usług Technologicznych EEA/ERP, delivery and risk manager oraz jako dyrektor operacyjny, współtworzył obszar doradztwa technologicznego Capgemini w Polsce, walnie przyczyniając się do dynamicznego rozwoju firmy na terenie Polski i Europy Centralnej.

Zobacz również:

  • Płace CEO biją rekordy. Szef Apple'a nawet nie w Top 5
  • Capgemini zainwestuje 2 mld euro w sztuczną inteligencję

Wcześniejsze doświadczenia Marka Woźnego nabyte w takich firmach jak Deloitte & Touche, IFS i Prokom Software, wiążą sie między innymi z projektowaniem systemów informatycznych, sprzedażą

i wdrożeniami systemów ERP/CRM oraz zarządzaniem zespołami konsultantów realizujących projekty doradcze w różnych sektorach i obszarach.

Od roku 2013 Marek Woźny prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa biznesowego i technologicznego, a od stycznia 2015 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Advicom

Sp. z o.o. - spółki celowej z Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, stanowiącej zaplecze informatyczne i realizującej zadania związane z budową i obsługą spójnego systemu informatycznego dla całej Grupy JSW.

Marek Woźny wraca do CapGemini

Marek Woźny

Jako dyrektor zarządzający obszarem Applications Services w Capgemini Polska Marek Woźny będzie odpowiadał za realizację strategii rozwoju usług firmy w Polsce. Application Services to jedna z trzech, obok Business Services oraz Infrastructure Services , jednostek organizacyjnych Capgemini w Polsce.

- Powrót do organizacji, z którą już wcześniej przez wiele lat współpracowałem jest dla mnie bardzo ekscytujący, tym bardziej, że następuje w niezwykle interesującym momencie. Obszar Application Services, za który odpowiadam, na przestrzeni ostatnich kilku podlegał zasadniczym zmianom. Powszechna cyfryzacja praktycznie każdego obszaru działalności naszych klientów, strategiczna rola olbrzymich ilości gromadzonych danych, możliwość odpowiedniego ich skonsolidowania i wykorzystania w procesie decyzyjnym, stanowią o przewadze konkurencyjnej. Dziś "aplikacje" to nie odrębne byty, które realizują ustalone na lata funkcje, lecz dynamiczne platformy elastycznie wspierające usługi czy procesy biznesowe, a nierzadko je kreujące. Do roli strategicznej urasta obszar zintegrowanego zarządzania informacją, jej obiegiem i odpowiednim wykorzystaniem, stąd też niezmiernie istotne stają się mechanizmy integracyjne i analityka predykcyjna bazująca na obróbce danych w czasie rzeczywistym. Wysokie kompetencje naszego zespołu konsultantów, analityków i programistów w połączeniu z doskonale przez nas rozumianymi nowymi potrzebami rynku, uprawniają do stwierdzenia, że Capgemini odgrywać będzie coraz większą rolę na krajowym rynku usług technologicznych. Od wielu lat konsekwentnie budujemy naszą pozycję rynkową dostarczając rozwiązania w obszarze zarządzania (np. CRM, ERP, BPM, integracja i zarządzanie aplikacjami). Mamy solidny potencjał do dalszego wzrostu, i to nie tylko w sektorach, w których od lat pracujemy (telekomunikacja, energetyka, sektor finansowy). Tym bardziej, że będąc członkiem działającej globalnie Grupy jesteśmy i będziemy w stanie przenosić na potrzeby rynku polskiego najlepsze światowe praktyki, rozwiązania i metodyki realizacji projektów. – komentuje Marek Woźny, dyrektor zarządzający Application Services, Capgemini Polska.

Marek Woźny jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Gdańskiej, ukończył z wyróżnieniem studia na De Montfort University w Leicester uzyskując brytyjski tytuł magistra zastosowań informatyki (MSc in Applied Informatics), jest również absolwentem podyplomowych studiów MBA Uniwersytetu Strathclyde w Glasgow, Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Ukończył szereg kursów i szkoleń prowadzonych na zagranicznych uczelniach i w ramach międzynarodowych korporacji, posiada zdany egzamin dla kandydatów na członków do rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Capgemini

Capgemini Polska zatrudnia już 6500 pracowników i według raportu Computerworld Top200 jest największym pracodawcą sektora IT w Polsce. Jest również jednym z największych inwestorów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce, obszarami specjalizacji Capgemini są projekty transformacji przedsiębiorstw w oparciu o technologie informatyczne, outsourcing procesów biznesowych, usługi w zakresie infrastruktury IT oraz rozwój oprogramowania spełniającego indywidualne potrzeby biznesu.

Na świecie Capgemini z zespołem ponad 180 tysięcy w 40 krajach jest globalnym liderem wśród firm świadczących usługi konsultingowe, technologiczne i outsourcingowe. Grupa odnotowała w 2015 globalny przychód w wysokości 11,9 mld euro. Wspólnie z klientami, Capgemini tworzy i dostarcza rozwiązania biznesowe i technologiczne, które pasują do ich potrzeb. Głęboko wielokulturowa organizacja opracowała własny sposób pracy, The Collaborative Business ExperienceTM oraz własny globalny model dostarczania usług - Rightshore®.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200