Mapa drogowa premier Apple na najbliższe miesiące - są zaskoczenia!

Do sieci trafiła duża mapa drogowa premier sprzętu firmy Apple. Gigant z Cupertino zamierza nieco zamieszać na rynku komputerów osobistych.

Mark Gurman - znany analityk firmy Apple pracujący dla Bloomberga podzielił się w swoim najnowszym newsletterze Power On informacjami na temat nadchodzących premier sprzętowych urządzeń firmy Apple na jesieni 2023 roku oraz w pierwszej połowie 2024 roku. Jego zdaniem Apple przygotowuje ponad 15 nowych urządzeń.

Sprzęt firmy Apple
Źródło: apple.com

Sprzęt firmy Apple

Źródło: apple.com

Wraz z rozpoczęciem wakacji nie powinniśmy spodziewać się nowych premier sprzętowych. Dopiero we wrześniu 2023 roku zobaczymy serię iPhone 15 oraz nowe zegarki Apple Watch Series 9 i Ultra drugiej generacji. To pewne premiery, które odbywają się cyklicznie.

Zobacz również:

  • Apple iPhone 16 ma wprowadzić wiele zmian. Nie tylko AI, ale też inny design
  • Komputery Mac w biznesie - ile pamięci operacyjnej wybrać?

Znacznie ciekawiej robi się jesienią 2023 roku. Apple zaktualizuje komputery stacjonarne. iMac z 2021 roku otrzyma nową wersję z procesorem Apple M3 (chip M2 zostanie pominięty). Dodatkowo mówi się o nowym - 30-calowym komputerze AiO o wysokiej wydajności.

Aktualizację otrzymają MacBooki Pro. Na rynku pojawi się model Pro 13 z procesorem Apple M3, który odróżni go od MacBooków Air oraz zaktualizowane 14 i 16-calowe konstrukcje z chipami M3 Pro i M3 Max.

Ponadto firma Apple zaprezentuje nowe modele tabletów - iPada Air z nowym układem M2 oraz iPady Pro z ekranami OLED, które powinny zadebiutować na rynku w 2024 roku.

W przyszłym roku Mark Gurman prognozuje premierę nowej generacji słuchawek Apple AirPods Pro oraz znaczącego odświeżenia systemu Apple TV, które ma objąć sprzęt oraz oprogramowanie.

W międzyczasie Apple wprowadzi do sprzedaży zaprezentowane Gogole Vision Pro, a inżynierowie pracować będą nad tańszą wersją gogli.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200