Mannesmann i Vodafone AirTouch prowadzą rozmowy

Po kilku miesiącach obrony przed wrogim przejęciem przez Vodafone AirTouch, niemiecki Mannesmann potwierdził, iż prowadzi rozmowy z brytyjskim operatorem.

Po kilku miesiącach obrony przed wrogim przejęciem przez Vodafone AirTouch, niemiecki Mannesmann potwierdził, iż prowadzi rozmowy z brytyjskim operatorem. Zastrzegł jednak, że nie muszą one doprowadzić do wydania przez radę nadzorczą i zarząd firmy rekomendacji dla akcjonariuszy, aby zaakceptowali ofertę Vodafone.

Klaus Esser, prezes niemieckiego koncernu, konsekwentnie podtrzymuje swoje stanowisko w tej sprawie i próbuje przekonać akcjonariuszy firmy, aby nie zgodzili się na przejęcie. Jest jednak prawdopodobne, że zgodził się na rozmowy z Chrisem Gentem, dyrektorem wykonawczym Vodafone, pod presją akcjonariuszy, którzy wciąż wahają się czy przyjąć ofertę przejęcia.

Niedawno Vodafone zaoferował akcjonariuszom Mannesmanna za każdą ich akcję 53,7 swoich. Specjaliści wyceniają wartość tej transakcji na ponad 125 mld USD.

***

Vodafone AirTouch i Vivendi wspólnie zbudują portal internetowy

Vodafone AirTouch zaoferuje bezprzewodowe globalne usługi internetowe

Mannesmann broni się przed Vodafone

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200