Mandrakelinux Move po polsku

Dostępna jest już polska wersja dystrybucji Mandrakelinux Move 2 - Linuksa uruchamianego bezpośrednio z płyty CD, bez konieczności instalacji. Drugie wydanie oferuje m.in. obsługę kluczy USB.

W przeciwieństwie do innych systemów LiveCD, Move nie blokuje napędu CD i umożliwia korzystanie nie tylko z niego, ale i z nagrywarki. Move 2 to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zapoznać się z systemem Linux bez konieczności instalacji i konfiguracji, czy też administratorów, którym Move może posłużyć jako dysk ratunkowy.

Move 2 to kompletny system operacyjny, stworzony w oparciu o dystrybucję Mandrakelinux 10.0, przeznaczony do zastosowań biurkowych. W skład dystrybucji wchodzi m.in. pakiet biurowy OpenOffice.org, przeglądarka internetowa Konqueror, odtwarzacz multimedialny Totem, program graficzny GIMP, komunikator Kopete i wiele innych.

W aktualnej edycji można korzystać z kluczy USB, co jest niemożliwe w przypadku pierwszej edycji Move Download. Użytkownicy mogą także pobrać podręcznik w języku polskim oraz mają prawo do 30 dni pomocy technicznej.

Więcej informacji

http://www.mandrakelinux.pl/produkty/move/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200