Magdalena Kotlarczyk u sterów Google Polska

Magdalena Kotlarczyk pierwszego lipca br. została szefową Google Polska. Do firmy dołączyła w 2011 r., a od 2017 r. zarządzała polskim działem sprzedaży.

Magdalena Kotlarczyk u sterów Google Polska

Magdalena Kotlarczyk

Dotychczas funkcję szefa polskiego oddziału Google tymczasowo sprawował Artur Waliszewski, który łączył tę rolę ze stanowiskiem dyrektora biznesowego korporacji regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Pozostanie on teraz na stanowisku regionalnego dyrektora. Wcześniej dyrektor Google Polska była Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, która od lipca 2019 roku została globalną dyrektor działu Google for Startups.

Obecnie u sterów firmy w Polsce stanie Magdalena Kotlarczyk. Karierę zaczynała w Procter & Gamble, gdzie zajmowała szereg stanowisk w biurach firmy w Europie. Pracując w Londynie, Genewie i Warszawie, odpowiadała m.in. za marketing produktów z segmentu zdrowia i higieny, a następnie kierowała działem digital marketingu w regionie Europy Środkowej.

Jest absolwentką marketingu i zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim oraz podyplomowych studiów z zakresu psychologii zachowań konsumenckich na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła także Executive Program na Singularity University.

– Naszym celem jest wspieranie szybszego rozwoju polskich firm – od tych najmniejszych, po największe przedsiębiorstwa

– zapowiada Magdalena Kotlarczyk.

– Jeszcze silniej będziemy stawiać na współpracę z naszymi lokalnymi partnerami w Polsce, w tym agencjami i organizacjami branżowymi, jednocześnie kontynuując nasze programy skierowane także do małych i średnich przedsiębiorstw

– dodaje nowa Country Director.

W kwietniu br. uruchomiono najnowszą inwestycję firmy w Polsce – region Google Cloud. Google w Polsce działa od 2006 r. Warszawskie biuro jest centrum biznesowym firmy na cały region Europy Środkowo-Wschodniej oraz największym centrum inżynieryjnym Google Cloud w Europie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200