Macierz dyskowa VTrak klasy E

Tajwańska firma Promise Technology poszerzyła ofertę o nową macierz dyskową VTrak klasy E. Urządzenie nosi nazwę E310s i może zawierać w jednej obudowie dyski SAS oraz SATA.

Macierz dyskowa VTrak klasy E
Macierz ma wysokość 2U i zawiera 12 gniazd na dyski, które można wymieniać na gorąco. W urządzeniu (które wspiera technologię RAID; poziomy 0, 1, 5, 6, 10, 1E oraz 50) można instalować obok siebie zarówno dyski SAS (Serial Attached SCSI), jak i SATA.

Macierz wyposażona jest w dwa kontrolery pracujące w trybie "failover". W przypadku awarii jednego z kontrolerów jego funkcje przejmuje drugi kontroler. Po przywróceniu poprawnej pracy oba kontrolery automatycznie przechodzą w poprzedni tryb pracy.

Użytkownik może też wybrać model oznaczony symbolem VTrak E310f, który zawiera interfejsy Fibre Channel 4 Gb/s. Macierz może obsługiwać dodatkowe półki z dyskami JBOD (do 4 półek zawierających ogółem 60 dysków).

Produkt ma w swojej ofercie Alstor, polski dystrybutor produktów Promise.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200