MacBook Air 15 zaskakująco dobrym laptopem biznesowym

Pierwsi recenzenci przetestowali już najnowszy laptop od Apple. Zaskoczeniem może być fakt, że MacBook Air 15 wydaje się być najlepszym laptopem biurowym od Apple.

Podczas WWDC 2023 firma Apple po raz pierwszy w historii zaprezentowała 15-calowego MacBooka Air. W praktyce wykorzystano 13,6-calowy model zaprezentowany w 2022 roku. Gigant z Redmond rozciągnął obudowę, zmieścił w niej większy ekran o przekątnej 15,3-cala, lepsze głośniki i pojemniejszy akumulator. Komputer dostępny jest jedynie z mocniejszą wersją układu Apple M2 z 10-rdzeniowym układem graficznym.

MacBook Air 15
Źródło: apple.com

MacBook Air 15

Źródło: apple.com

Nowy MacBook Air kosztuje od 7299 zł i jest o 1000 zł droższy od MacBooka Air 13,6 M2 (jego cenę obniżono z 6499 zł do 6299 zł). Komputer w bazowej wersji nadal posiada zaledwie 8 GB pamięci operacyjnej i 256 GB nośnik SSD, ale dzięki zunifikowanej pamięci masowej i architekturze ARM 8 GB w przypadku procesora Apple Silicon jest odpowiednikiem 16 GB pamięci operacyjnej w komputerach z procesorami x86, co od ponad dwóch lat potwierdzają testy syntetyczne oraz użytkownicy.

Zobacz również:

  • Skuteczne sposoby na przyśpieszenie komputerów Mac

Według pierwszy recenzentów z największych anglojęzycznych portali technologicznych MacBook Air 15 to aktualnie najlepszy komputer od Apple do wykorzystania w biznesie. Posiada odpowiednią moc obliczeniową, jest bardzo przenośny, ma duży ekran ułatwiający pracę wielozadaniową, pojemny akumulator, a przy okazji jest zauważalnie tańszy od modeli z Pro w nazwie, który dedykowane są dla najbardziej wymagających użytkowników.

Najbardziej uniwersalną wersją MacBooka Air 15 dla biznesu będzie bazowa konfiguracja rozbudowana do 16 GB pamięci operacyjnej. Tak skonfigurowany komputer kosztuje 8499 zł, co w porównaniu z biznesowymi komputerami z Windowsem z segmentu premium jest konkurencyjną ofertą.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200