MS Office 2010 gotowy do produkcji

Najnowsza wersja pakietu biurowego Microsoftu osiągnęła status RTM ("ready to manufacture"). Kod Office 2010, SharePoint 2010, Visio 2010 i Project 2010 został zamrożony - oprogramowanie czeka na otwarcie kanałów dystrybucyjnych.

Oprogramowanie będzie udostępniane w kilku etapach. Subskrybenci MSDN i TechNetu będą mogli pobrać produkcyjne wersje pakietu już 22 kwietnia, z kolei posiadacze zbiorczych licencji na produkty Microsoftu z wykupionym pakietem Software Assurance otrzymają dostęp 27 kwietnia. Od tej chwili będą mogli pobierać programy w wersji anglojęzycznej z witryny Volume Licensing Service Center.

Klienci dysponujący zbiorczą licencją, ale nie posiadający pakietu Software Assurance będą mogli nabywać oprogramowanie za pośrednictwem partnerów Microsoftu od 1 maja.

Zobacz również:

  • Najlepsze bezpłatne alternatywy dla pakietu Microsoft (Office) 365

Office 2010 trafi do sprzedaży detalicznej w czerwcu br., początkowo na terenie USA. Chociaż dat premier rynkowych w innych krajach na razie nie podano, należy spodziewać się, że nastąpią one wkrótce potem.

Nie znane są też planowane ceny pakietu Office 2010 poza Stanami Zjednoczonymi. Wiemy jedynie, że na tamtejszym rynku mają one wahać się od 99 do 499 dolarów.

Co nowego w Office 2010

Nowe funkcje Office 2010 to m.in. ujednolicony interfejs aplikacji składowych, narzędzia do pracy grupowej w Wordzie, Excelu i PowerPoincie, opcja chronionego widoku dokumentu i konfigurator wstążki (dodawanie i usuwanie elementów paska). Pakiet oferuje też dostęp do usługi Office Web Apps, czyli wykorzystujących technologię cloud computing sieciowych wersji Worda, Excela, PowerPointa i OneNote.

Office 2010 jest obecnie dostępny w wersji beta. Od jej udostępnienia w listopadzie 2009 r. pakiet pobrany został 7,5 mln razy. Użytkownicy wydania testowego będą mogli używać go do 31 października 2010 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200