MPLS w rozwiązaniach Metro Ethernetu

Alcatel rozszerzył rozwiązania Metro Ethernetu o przełączniki 7450 Ethernet Service Switch (ESS) i 1662 Packet Ring Switch (PRS) wykorzystujące wieloprotokołowe przełączanie etykiet MPLS (Multiprotocol Label Switching).

Za pomocą przełączników 7450 ESS i 1662 PRS z obsługą MPLS i skalowaniem jakości usług QoS (Quality of Service) usługodawcy mogą tworzyć ethernetowe sieci metropolitalne VPN klasy punkt punkt i punkt wielopunkt, a także udostępniać z ethernetowe sieci VPN IP oraz szybki dostęp do Internetu. Zainteresowanie takimi usługami jak wideo na żądanie czy telewizja sieciowa sprawia, że przełączniki te mogą być używane również do przesyłania obrazu.

Ethernetowy przełącznik ESS 7450, optymalizowany pod kątem świadczenia usług objętych umowami SLA, pozwala obsłużyć w architekturze MPLS/IP wiele usług jednocześnie. Ponadto dzięki mechanizmowi MPLS Fast ReRoute może on w razie awarii przywrócić działanie sieci w czasie krótszym niż 50 ms. Przełącznik jest wyposażony w gniazda 40 Gb/s i programowalną tablicę połączeń (forwarding plane) – pozwalające przydzielać wymagane przepływności poszczególnym usługom i portom urządzenia. Jest on przystosowany do współpracy przez interfejsy PoS (Packet over SONET/SDH) i Ethernet, w tym 1GbE (1 Gb/s) oraz 10GbE (10 Gb/s).

Zobacz również:

Drugi przełącznik ethernetowy PRS 1662 wykorzystuje technikę RPR (Resilient Packet Ring), również z protokołem MPLS, z przeznaczeniem dla kratowych i pierścieniowych topologii sieciowych. Przełącznik pozwala na agregowanie łączy Ethernet (zgodnie z infrastrukturą transportu SDH), a w rezultacie instalować usługi ethernetowe na osprzęcie technicznym typu SDH.


TOP 200