MMS Ericssona z Vodafone

Ericsson zawarł umowę z firmą Vodafone Group Plc na dostawę oprogramowania do przesyłania multimedialnych wiadomości MMS.

Ericsson zawarł umowę z firmą Vodafone Group Plc na dostawę oprogramowania do przesyłania multimedialnych wiadomości MMS.

Firmy uzgodniły harmonogram, przewidujący udostępnianie tych usług na rynku europejskim od połowy bieżącego roku. Vodafone wprowadzi usługi przesyłania wiadomości MMS (Multimedia Messaging Services), a Ericsson dostarczy infrastrukturę sieciową do obsługi MMS - początkowo w Niemczech, Grecji, Irlandii, Włoszech, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. W dalszej kolejności usługi będą wprowadzane przez innych operatorów należących do grupy Vodafone.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Androida otrzymują fałszywe SMS-y na temat Covid-19

Wszyscy użytkownicy telefonii komórkowej będą mogli wysyłać i otrzymywać wiadomości multimedialne, jeśli tylko ich telefon komórkowy będzie zgodny ze standardem MMS.

Usługa MMS zwiększa możliwości przesyłania wiadomości pomiędzy telefonami komórkowymi, gdyż pozwala na przesyłanie, obok tekstu, kolorowych obrazów, animacji, dźwięku i wideoklipów. Wprowadzenie takich usług otwiera możliwość korzystania z aplikacji i usług dostarczających treści multimedialne, takich jak kartki elektroniczne, filmy rysunkowe czy prezentacje multimedialne. Aparaty komórkowe o takich cechach są już wprowadzone do sprzedaży w tym roku przez różnych producentów, w tym przez Sony Ericsson.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200