MCI: na koniec roku będziemy warci 100 mln zł

Grupa MCI zakończyła pierwsze półrocze 2004 r. z 58,34 mln zł przychodów i 4,38 mln zł zysku netto, wobec - odpowiednio - 23 mln zł i 0,23 mln zł w tym samym okresie ubiegłego roku. Równie udana lub jeszcze lepsza ma być druga połowa roku. Zarząd MCI prognozuje, że pod koniec br. wartość aktywów funduszu wzrośnie do 100 mln zł, i będzie o blisko 70% wyższa od wyceny z 2003 r.

Jeszcze w tym roku nastąpią kolejne zmiany w portfelu MCI, co kierownictwo spółki zapowiadał już od kilku miesięcy. W pierwszym półroczu MCI przeprowadził częściową sprzedaż akcji Travelplanet i CCS. Przypomnijmy, że według wstępnych ustaleń spółka Travelplanet miałaby zadebiutować na giełdzie na przełomie I i II kw. 2005 r. MCI ma już od dawna opracowane scenariusze wyjść z tych inwestycji, czeka jednakże na najbardziej dogodny moment. Równie ważne dla funduszu są nowe przedsięwzięcia. Fundusz analizuje obecnie szereg projektów. Do końca roku MCI chce dokonać przynajmniej dwóch kolejnych inwestycji w IT. Przypomnijmy, że już wcześniej MCI złożyło poprzez spółkę zależną PWM ofertękupna Wirtualnej Polski za 36 mln zł.

MCI w najbliższych 2 latach planuje zainwestować samodzielnie w nowe projekty 10 mln EUR, oraz kolejne 20 mln EUR w ramach nowego funduszu Tech Venture 2.0, który ma zawiązać z partnerami w przyszłym roku. MCI liczy, że Tech Venture 2.0 powstanie już w I połowie 2005 r.

Zobacz również:

  • Spotify prognozuje 100 mld USD przychodów w ciągu 10 lat
  • W porównaniu z europejskim polski przemysł nie lubi nowoczesnych technologii

Środki na nowe inwestycje MCI Management mają pochodzić m.in. z obligacji zamiennych na akcje. MCI chce uzyskać z emisji do 30 mln zł. Prospekt emisyjny fundusz ma przedstawić już w przyszłym miesiącu. Emisję będzie obsługiwał Internetowy Dom Maklerski SA., poprzez który MCI wcześniej dokonało udanej transakcji sprzedaży 25% akcji Travelplanet.pl

Więcej o inwestycjach MCI:

MCI chce współpracować z aniołami

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200