MCI buduje grupę GIS

Gdańska spółka Fin Skog Geomatics International i wrocławska GeoTechnologies stanowią trzon, tworzonej przez fundusz MCI, grupy kapitałowej specjalizującej się w dostarczaniu systemów informacji przestrzennej (GIS).

Gdańska spółka Fin Skog Geomatics International i wrocławska GeoTechnologies stanowią trzon, tworzonej przez fundusz MCI, grupy kapitałowej specjalizującej się w dostarczaniu systemów informacji przestrzennej (GIS).

Jak podaje fundusz, skonsolidowane obroty tej grupy w 2006 r. sięgną 15 mln zł, a zysk netto wyniesie 300 tys. zł. W 2007 r. ich przychody mają wzrosnąć do ok. 24 mln zł. "Celem tworzenia grupy pod szyldem spółki Fin Skog jest zwiększanie udziału w rynku rozwiązań GIS - zarówno przez organiczny rozwój, jak i akwizycje kolejnych podmiotów" - poinformował MCI Management w oficjalnym komunikacie.

Spółka należąca w 100% do MCI Management - Portal Wykup Menedżerski (PWM) - kupiła za 400 tys. zł 100% udziałów w Fin Skog Geomatics International z Gdańska. Jednocześnie udziałowcy Fin Skog objęli za taką samą kwotę 67% akcji w podwyższonym kapitale akcyjnym PWM. Ponadto PWM zakupiła od MCI za kwotę 200 tys. zł 77% udziałów GeoTechnologies i zamierza stać się właścicielem 100% udziałów tej firmy. Nazwa PWM została zmieniona na Fin Skog.

Fin Skog Geomatics oferuje rozwiązania dla administracji publicznej na poziomie centralnym i samorządowym, GeoTechnologies zaś oprogramowanie na potrzeby samorządów lokalnych. "Oczekujemy, że połączenie kompetencji obu spółek z know how MCI przyniesie wzrost konkurencyjności rozwiązań oferowanych przez nowy podmiot dla administracji publicznej. Fin Skog podejmie także aktywne działania na rzecz wzrostu udziału spółki w rynku rozwiązań GIS dla przemysłu i zakładów użyteczności publicznej" - mówi Bogdan Wiśniewski, partner MCI Management. MCI przyłącza się też do walki o rynek nawigacji satelitarnej. Fundusz zainwestował w poznańską spółkę m-Navigation. Jest ona producentem aplikacji GPS do telefonów komórkowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200