MAiC: prace nad zmianą prawa telekomunikacyjnego są zaawansowane

W związku z informacjami o karze nałożonej na Polskę za opóźnienia w zmianie prawa telekomunikacyjnego, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zapewnia, że prace nad zmianą ustawy są zaawansowane i trafi ona do Sejmu jeszcze przed okresem wakacyjnym.

"W związku z informacją o wniosku Komisji Europejskiej o ukaranie Polski za niewdrożenie dyrektyw łączności elektronicznej do polskiego porządku prawnego informujemy, że projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw, mający na celu wdrożenie do krajowego porządku prawnego znowelizowanego pakietu dyrektyw łączności elektronicznej, został przyjęty przez Komitet Rady Ministrów do spraw Europejskich oraz Komitet Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji. Oznacza to, że projekt znajduje się na bardzo zaawansowanym etapie procesu legislacyjnego" - czytamy na stronie Ministerstwa Cyfryzacji i Administracji.

MAC zapewnia, że projekt jest przygotowywany do przekazania pod obrady Stałego Komitetu Rady Ministrów, potem zostanie skierowany do ostatecznego przyjęcia przez Radę Ministrów. Ma on trafić do Sejmu jeszcze przed okresem wakacyjnym. Jednocześnie ministerstwo zwraca uwagę, że na Polskę nie została jeszcze nałożona kara. Złożenie przez Komisję Europejską takiego wniosku jest jednym z etapów proceduralnych, a ostateczna decyzja zostanie podjęta przez Trybunał Sprawiedliwości.


TOP 200