MAXM Database Advisor

BMC Software udostępniła nowe rozwiązanie do zarządzania danymi MAXM Database Advisor for IMS, pozwalające na obniżanie kosztów zarządzania bazami danych IMS.

Nowe rozwiązanie, stanowiące element projektu Golden Gate, pomaga lepiej wykorzystać zespoły administratorów, pozwalając im skoncentrować się na zadaniach najważniejszych z punktu widzenia działania firmy. Pracę administratorów ułatwia zastosowany w nowym rozwiązaniu elastyczny i wygodny w użyciu graficzny interfejs użytkownika, oparty na konsoli SmartDBA.

MAXM Database Advisor for IMS zapewnia proaktywne, zautomatyzowane zarządzanie wykorzystaniem przestrzeni w środowiskach baz danych klasy HALDB (high-availability large database) na platformach IMS i z/OS SYSPLEX. Wbudowane w rozwiązanie mechanizmy analityczne wykorzystują rejestry wydajności i wykorzystania dysków przez bazy danych do wykrywania i prognozowania potencjalnych problemów.

Zobacz również:

  • Aplikacja Inperly Billenium z e-dowodem osobistym

Rozwiązanie umożliwia i określenie problemów, którym należy zapobiegać, wybranie zalecanych działań zaradczych oraz uruchomienie lub zaplanowanie procesów zapobiegawczych. Tego rodzaju proaktywne powiadamianie daje administratorom pełniejszy, dynamiczny obraz sytuacji i umożliwia zaplanowanie czynności konserwacyjnych w sposób zapewniający ich minimalny wpływ na funkcjonowanie środowiska produkcyjnego.

Dodatkowe informacje o rozwiązaniach do zarządzania danymi i rodzinie produktów SmartDBA można znaleźć pod adresemhttp://www.bmc.com/solutions/database/.

Dystrybutorem BMC Software w Polsce jest firma CompFort Meridian Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200