MAC OS X: Koniec spekulacji

Po ostatnim rozgłosie, jaki uzyskał najnowszy system operacyjny Apple związanym z pewnymi niedoróbkam,i głos zabrał Phil Schiller, wice dyrektor d/s światowego marketingu firmy.

Po ostatnim rozgłosie, jaki uzyskał najnowszy system operacyjny Apple związanym z pewnymi niedoróbkam,i głos zabrał Phil Schiller, wice dyrektor d/s światowego marketingu firmy.

Phil Schiller zaapelował do użytkowników aby przestali roztrząsać wszystkie błędy i niedoróbki jakie znalazły się w nowym oprogramowaniu a skupili się raczej na pozytywnych cechach jakimi będzie wyróżniał się ten produkt gdyż prędzej czy później ukażą się update’y. Entuzjaści przesyłania strumieniowego filmów i dźwięku w pakiecie znajdą pełną, finalną wersję Quick Time 5. Tymczasem od jesieni ubiegłego roku trwają także beta-testy konkurencyjnego RealPlayer Plus 8 i Microsoft Media Player 7. Apple planuje także zaoferować program iTunes przeznaczony do cyfrowej obróbki dźwięku oraz iMovie do cyfrowej obróbki filmów. Oprogramowanie to niestety nie znajdzie się w komplecie z systemem operacyjnym, ale w niedługim czasie powinno być dostępne do ściągnięcia z oficjalnej strony firmy.

Niestety nadal brakować będzie pełnej obsługi DVD oraz programu iDVD co powinno zostać naprawione w najbliższym czasie. Tak jak poprzednio program i poprawki powinny pojawić się wkrótce na internetowej stronie firmy.

Apple nie planuje instalowania nowego systemu operacyjnego w wersji 10.0 na żadnych nowych komputerach aż do lata bieżącego roku. Później wraz z nowymi maszynami użytkownik dostawać będzie wersję 10.1, w której usunięte zostaną najbardziej rażące błędy oraz prawdopodobnie zostanie zaimplementowana pełna obsługa DVD wraz z oprogramowaniem iDVD.

Apple Polska

www.apple.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200