Ludzie i technologia

Pod kierownictwem nowego dyrektora generalnego Lotus Polska przygotowuje się do premiery Notes 5.

Pod kierownictwem nowego dyrektora generalnego Lotus Polska przygotowuje się do premiery Notes 5.

Sławomir Konikiewicz jest następcą Jacka Zaremby na stanowisku dyrektora generalnego w Lotus Development Polska. Sławomir Konikiewicz wcześniej był dyrektorem sprzedaży w Sun Microsystems Polska. "Kierowanie Lotusem w Polsce jest wyzwaniem. Czeka nas przede wszystkim poprawa współpracy z klientami, bo nasze produkty bronią się same. Lotus nie zauważył dostatecznie szybko startu polskiego rynku i dlatego do tej pory pozostawał w cieniu" - mówi Sławomir Konikiewicz.

Zmiany personalne pokrywają się w czasie z premierą Lotus Notes/Domino 5.0 na polskim rynku. Oficjalnie produkt zostanie zaprezentowany pod koniec maja br. Lokalizacja nowej wersji przewidywana jest na początek drugiej połowy roku. Najważniejsze zmiany w stosunku do poprzedniej wersji nastąpiły w architekturze i formacie bazy danych oraz interfejsie użytkownika i administratora. "W nowej wersji Lotus Notes może być wykorzystywany szczególnie podczas tworzenia aplikacji obsługujących logistykę wielooddziałowego przedsiębiorstwa i wspomagających zarządzanie kontaktami z klientami. Oprogramowanie narzędziowe dla Lotus Notes umożliwia tworzenie aplikacji internetowych. Udoskonalono integrację z relacyjnymi bazami danych i systemami ERP. Zwiększona skalowalność jest nadzieją na wejście, szczególnie w polskich warunkach, na rynek małych i średnich przedsiębiorstw" - mówi Łukasz Sadalski z Lotus Polska. Dotychczas z rozwiązań Lotusa korzystały przede wszystkim przedsiębiorstwa z sektora administracji rządowej, bankowości, finansów i ubezpieczeń oraz przedsiębiorstwa produkcyjne.

Niebawem Lotus zaproponuje użytkownikom konkurencyjnych systemów komunikacyjnych atrakcyjny program migracji do Lotus Notes i Domino 5. Program nazwany Super.Move realizowany będzie za pośrednictwem partnerów handlowych firmy. W Polsce w migracji ma pomagać 5 firm o statusie Lotus Business Partner. Przygotowanie firm partnerskich do programu Super.Move ma się rozpocząć w maju br.


TOP 200