Lucent zamierza sprzedać dział rozwiązań światłowodowych?

The Wall Street Journal podał, że będący ostatnio w trudnej sytuacji finansowej producent sprzętu telekomunikacyjnego prawdopodobnie sprzeda w najbliższych tygodniach swój dział rozwiązań światłowodowych. Potencjalnym nabywcą może być zarówno francuski Alcatel, jak i amerykański Corning.

Będący ostatnio w trudnej sytuacji finansowej Lucent Technologies prawdopodobnie sprzeda w najbliższych tygodniach swój dział rozwiązań światłowodowych - poinformował The Wall Street Journal. Szacuje się, że sprzedaż zatrudniającego 6 tys. pracowników działu mogłaby przynieść firmie 4-8 mld USD. Przedstawiciele Lucenta nie skomentowali tych doniesień. Ponadto dziennik wymienia wśród potencjalnych nabywców działu francuskiego Alcatela i amerykańskiego producenta sieci światłowodowych, firmę Corning.

W I kwartale roku finansowego 2001 Lucent poniósł stratę w wysokości 1,02 mld USD, a jego przychody w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim spadły o 26%. W związku z tym firma zapowiedziała kolejny etap restrukturyzacji, mający ograniczyć jej tegoroczne koszty o 2 mld USD. Mają w tym pomóc masowe zwolnienia i sprzedaż niektórych działów, o czym przedstawiciele Lucenta informowali pod koniec stycznia br.

Zobacz również:

  • Takiej przepustowości nie miał jeszcze żaden podmorski kabel

Wtedy też zapowiedziano sprzedaż dwóch fabryk w Stanach Zjednoczonych. Nie było jednak mowy o sprzedaży działu światłowodowych rozwiązań optycznych, który jako jedyny odnotował w minionym kwartale dobre wyniki finansowe. Według obliczeń, w zachowaniu płynności finansowej firmie ma pomóc dofinansowanie w wysokości 4,5 mld USD. Kwota ta jest niezbędna na przeprowadzenie zapowiedzianej restrukturyzacji.

***

Lucent podał wyniki finansowe i przedstawił szczegółowy plan restrukturyzacji

Corning kupuje od Pirelli dział światłowodów za 3,9 mld USD

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200