Lucent, Alcatel i Siemens dostarczą sprzęt dla TP SA

Firmy Lucent Technologies, Alcatel i ZWUT Siemens podpisały ramowe umowy z Telekomunikacją Polską SA, na mocy których dostarczą operatorowi systemy optyczne, dostępowe i komutacyjne oraz zapewnią szereg usług.

Firmy Lucent Technologies, Alcatel i ZWUT Siemens podpisały ramowe umowy z Telekomunikacją Polską SA, na mocy których dostarczą operatorowi systemy optyczne, dostępowe i komutacyjne oraz zapewnią szereg usług. Michał Potocki, rzecznik prasowy TP SA wyjaśnił, że umowa ta pozwoli operatorowi w możliwie jak najkrótszym czasie rozbudować i usprawnić sieć telekomunikacyjną oraz wzbogacić swoją ofertę w nowy typ usług, jak np. szybki dostęp do Internetu z wykorzystaniem technologii DSL czy usługi VoIP.

Katarzyna Kowalska z Lucent Technologies Poland wyjaśniła, że nowo utworzony dział w Lucent Technologies - Lucent Integrated Network Solutions dostarczy TP SA przede wszystkim systemy dostępowe xDSL, infrastrukturę do budowy sieci szkieletowej wykorzystującej technologie optyczne SDH/DWDM oraz terminale centralowe 5ESS. Dział Lucent Worldwide Services będzie wspomagał TP SA w zakresie projektowania sieci i jej instalacji.

Zobacz również:

  • KE potwierdza, że dane wymieniane między Europą i Koreą Południową są bezpieczne
  • Polska technologia 5G idzie w świat

Przedstawiciele stron nie chcieli ujawnić szczegółów finansowych transakcji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200