LoveLetter.AS - kolejna mutacja znanego robaka

LoveLetter.AS jest kolejną mutacją znanego robaka internetowego LoveLetter.

Podobnie jak jego niesławny poprzednik, ten również rozsyła się pocztą elektroniczną. Ponadto zawiera procedurę, która 17 września odłącza wszystkie zmapowane dyski sieciowe.

Zwykle LoveLetter.AS pojawia się w komputerze ofiary w postaci załącznika do listu elektronicznego o następujących parametrach:

<b>Temat:</b> US PRESIDENT AND FBI SECRETS =PLEASE VISIT => (http://WWW.2600.COM)<=

<b>Treść:</b> VERY JOKE..! SEE PRESIDENT AND FBI TOP SECRET PICTURES..

<b>Załącznik:</b> <losowa nazwa>.vbs

Temat listu i jego treść mogą też składać się z losowych ciągów wielkich liter. Nazwa pliku załącznika jest również przypadkowym 4-8-znakowym ciągiem z losowo dodanym jednym z następujących rozszerzeń: GIF.vbs, .BMP.vbs .JPG.vbs.

Po uruchomieniu zamienia on pliki na dysku twardym w sposób identyczny jak w przypadku pierwowzoru. LoveLetter.AS ponadto tworzy własną kopię w pliku c:\windows\system\linux32.vbs, który po modyfikacji rejestru jest uruchamiany przy każdym starcie systemu Windows.

Nowa procedura polega na odłączaniu wszystkich zmapowanych dysków sieciowych oznaczonych literami od E: do Z:, gdy czas systemowy wskazuje na dzień 17 września.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200