Lotus rezygnuje z cc:Mail

Firma planuje przerwać sprzedaż swojego starszego pakietu komunikacyjnego z końcem października br.

Lotus Development zamierza zrezygnować ze sprzedaży swojego starszego pakietu komunikacyjnego cc:Mail. Firma planuje przerwać jego sprzedaż z końcem października br. Będzie jednak kontynuować wsparcie techniczne dla dotychczasowych użytkowników pakietu do października 2001 r.

Już dwa lata temu, gdy Lotus zdecydował się skupić wyłącznie na platformie komunikacyjnej typu klient-serwer, Notes/Domino, jego wparcie dla cc:Mail, bazującego na LAN, zaczęło maleć. Firma cały czas go sprzedawała, jednak nie pojawiały się żadne nowe uaktualnienia. W ubiegłym roku cc:Mail był wykorzystywany przez 15 mln użytkowników.

Notes i Domino w wersji 5.0 pojawiły się na rynku w kwietniu ubiegłego roku. Przedstawiciele firmy poinformowali, że 25% z grona 56 mln użytkowników platform komunikacyjnych Lotusa zdecydowała się migrować na nowszą wersję. W większości byli to właśnie użytkownicy cc:Mail, którzy chcieli uniknąć problemów związanych ze zmianą daty na rok 2000.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200