Lotus przeprowadzi restrukturyzację

Nadal nie wiadomo czy IBM zamierza wchłonąć swój markowy oddział. Szczegóły mają być podane na konferencji Lotusphere, rozpoczynającej się za tydzień.

Lotus Development zapowiedział w miniony piątek, że zamierza przeprowadzić wewnętrzną restrukturyzację. Jej szczegóły mają zostać ujawnione podczas Lotusphere, corocznej konferencji firmy, mającej się odbyć w połowie tego miesiąca.

Firma nie ujawniła więcej szczegółów, poza tym, że zmiany mają zostać wprowadzone w życie przed końcem marca br. Rzeczniczka firmy stwierdziła jednak, że po zmianach ten dział IBM-a "będzie nadal prowadził sprzedaż, marketing i usługi wspierające działalność Lotusa i tej marki".

Zobacz również:

  • Ten polski bank postawił na chmurę publiczną
  • Ta chmurowa usługa Amazona odejdzie wkrótce do lamusa

Jako powód restrukturyzacji podano zwiększające się potrzeby rynku i związaną z tym konieczność zapewnienia polepszenia wydajności, która sprostałaby potrzebom klientów.

Pracownicy firmy dowiedzieli się już o planach reorganizacji w miniony czwartek, gdy otrzymali list e-mail od Ala Zollara, szefa firmy. Zanim został on w lutym ub.r. prezesem i dyrektorem wykonawczym Lotusa, był wieloletnim pracownikiem IBM-a. Podczas swojego pierwszego wystąpienia publicznego w nowej roli zapewniał słuchaczy, że pod jego kierownictwem nie dojdzie do żadnych drastycznych zmian w Lotusie. Jednakże analitycy wciąż spekulowali, że IBM może w całości wchłonąć Lotusa i zlikwidować jego markę.

Rzeczniczka firmy pytana o kwestę wchłonięcia Lotusa, stwierdziła jedynie, że podczas Lotusphere Al. Zollar "na pewno się do tej kwestii ustosunkuje".

***

Lotus i IBM zamierzają zintegrować Domino i WebSphere


TOP 200