Looksoft i Cisco pracują nad aplikacją ułatwiającą poruszanie się po budynkach

Firmy nawiązały współpracę w zakresie wykorzystania inteligentnych sieci bezprzewodowych w obiektach wielkopowierzchniowych takich jak centra handlowe, lotniska czy muzea. Efektem współpracy ma być możliwość tworzenia aplikacji mobilnych ułatwiających poruszanie się w budynkach, w których działa sieć WiFi Cisco.

Firmy pracują nad rozwiązaniem umożliwiającym nawigację wewnątrz pomieszczeń. Do tej pory poruszanie się i lokalizacja w zamkniętych przestrzeniach za pomocą aplikacji mobilnych były utrudnione ze względu na zbyt słaby sygnał GPS. Dzięki inteligentnym sieciom WiFi Cisco i zintegrowanym z nimi aplikacjom mobilnym tworzonych przez firmę Looksoft, użytkownik smartfona, który wyrazi na to zgodę, będzie miał dokładną informację o miejscu swojego położenia we wnętrzu dowolnego obiektu objętego zasięgiem urządzeń Cisco.

Twórcy rozwiązania zapewniają, że ma ono ma wiele zastosowań. Odwiedzającym muzea ułatwi poruszanie się po obiekcie, pasażerom przemieszczanie się po lotnisku znalezienie właściwej bramki a właścicielom sklepów w centrach handlowych umożliwi pokierowanie klienta do wybranego butiku, czy poinformowanie go o aktualnych promocjach. Rozwiązanie Cisco i Looksoft pomoże też gościom galerii handlowych lub innych obiektów wielkopowierzchniowych zlokalizować dany produkt lub powrócić do samochodu na parkingu a służbom ratowniczym ułatwi zlokalizowanie konkretnej osoby.

Zobacz również:

  • Cyberobrona? Mamy w planach
  • Zainfekowany smartfon - przedstawiamy najpopularniejsze objawy

"Dzięki naszym aplikacjom mobilnym opartym o sieci Cisco możemy zaoferować rozwiązania na smartfony także dla nieco dziś pomijanego sektora produkcyjnego: hut, kopalń czy dużych zakładów przemysłowych. Według mnie rozwiązanie będzie również idealne dla służb ratunkowych, a także niezbędne wszędzie tam gdzie istnieje konieczność precyzyjnej lokalizacji, a gdzie obecne stosowane rozwiązania nie gwarantują jej w 100 % "- powiedział Łukasz Makowski, Prezes Zarządu LookSoft.

Nowa usługa jest adresowana do firm zainteresowanych stworzeniem aplikacji mobilnej pełniącej rolę wirtualnego przewodnika. Najlepiej ma się sprawdzić w galeriach handlowych, portach lotniczych, szkołach, uczelniach, kampusach, muzeach, na stadionach. Z podobnego rozwiązania stworzonego w oparciu o technologię Cisco i AT&T korzystają już odwiedzający Muzeum Historii Naturalnej w Atlancie i pasażerowie na lotnisku w Kopenhadze.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200