Londyńska giełda na Linuksie

Londyńska giełda papierów wartościowych oficjalnie działa już na Linuksie. Wybrała SUSE Linux Enterprise Server, który dostarczy jej firma Novell.

System operacyjny Linux ma zapewnić londyńskiej giełdzie wysoką wydajność przetwarzania olbrzymich ilości danych w krótkim czasie i usprawnić funkcjonowanie brytyjskich rynków gotówkowych giełdy.

"Londyńska giełda papierów wartościowych należy do najbardziej uznawanych giełd świata, więc rola partnera technicznego w tym przedsięwzięciu to dla nas powód do dumy" - mówi Sean McCarry, dyrektor Novell UK.

Już w połowie ubiegłego roku londyńska giełda zaczęła wdrażać system transakcyjny, zbudowany na bazie opensource'owego oprogramowania. Millenium Exchange, wykorzystująca Linuksa i Solarisa oraz bazy danych Oracle miała zastąpić platformę TradElect, zbudowaną na bazie SQL Servera 2000 i platformy .NET.

Wymiana systemu spowodowana była wtedy szeregiem problemów jakie powodował TradElect, z których najgłośniejszym była awaria systemu we wrześniu 2008 r. Po tym incydencie londyńska giełda postanowiła nabyć własną firmę programistyczną i zbudować własny system oparty na Linuksie i Solarisie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200