Lokalizacja w Idei

Operator udostępni usługę 'Co, Gdzie, Którędy?'. Umożliwia ona - na podstawie automatycznej lokalizacji telefonu użytkownika - uzyskanie informacji o położeniu najbliższych punktów usługowych i innych obiektów (bankomatów, restauracji, aptek czy kin ).

Już w tym tygodniu sieć Idea wprowadzi do oferty nowe usługi lokalizacyjno-informacyjne. Od piątku (26 kwietnia) operator udostępni usługę „Co, Gdzie, Którędy?”, obecnie znajdującą się w fazie testów konsumenckich. Umożliwia ona - na podstawie automatycznej lokalizacji telefonu użytkownika - pozyskanie informacji o położeniu najbliższych punktów usługowych i danych obiektów (bankomatów, restauracji, aptek, kin itp.). Podobną usługę od niedawna oferuje Plus GSM (Pilot Plus).

Jednorazowe zapytanie wysłane przez SMS do bazy danych operatora kosztować ma 0,5 zł netto. Aktywacja usługi wymaga przesłania SMS-a o treści ZGODA pod nr 500 w sieci Idea. Usługa dostępna jest także przez WAP. Z „Co, Gdzie, Którędy?” mogą korzystać wszyscy abonenci sieci Idea (Optima, Meritum, POP).

Zobacz również:

  • Te proste wskazówki ułatwiają zadanie rozbudowy firmowej sieci Wi-Fi
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200